İç ve Dış Cephe Boya

Evinizi Boyalarla Daha Huzurlu Bir Yuvaya Dönüştürün Evinizi Boyalarla Daha Huzurlu Bir Yuvaya Dönüştürün Evlerimizde nasıl ki ferah bir ortam yaratmak istiyorsak iş yerlerimizde de ferah rahat güvenli iş ortamlarını yaratmak mümkün. Elbette öncelik olarak yapmamız gereken duvarlarınıza uygun renk bulmak önemlidir.

Tercih edeceğiniz güzel Boya renkleri ile kendi zevkiniz ev ve iş yerinizde yansıtabilirsiniz. Evinizde eğer dar bir alana boyama yapacaksınız daha açık ton renkler ile boyama yapmanız sizin için uygun olacaktır. Böylece olduğundan daha geniş görünecektir. Bunu tabii ki iş yeriniz içinde uygulayabilirsiniz. İş yerinizde, ofislerinizde sizi rahatlatacak renkleri kullanmakta fayda var. Örneğin sarının ve yeşilin kendinize uygun tonlarını kullanabilir ve ortamı ferah bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu tonlar sizin stresinizi alacak ve iş yerinizde kendiniz daha mutlu hissedeceksiniz.

Duvar Boyası Renkleri Evinizde sadece bir renk değil farklı renkler ile de uyum yaratabilirsiniz. Kendi dekorasyonunuza göre farklı duvar boyası renkleri kullanıp dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Artık istediğiniz renkleri bulmak çok kolay. Çünkü herhangi bir rengin bile yüzlerce farklı tonunu kolayca bulabilirsiniz. Böylece hem evinize hem de mobilyalarına uygun bir renk kullanmak sizin için hiç de zor olmaz. İç cephe boyası yaparken boyama işlemini ince katlar halinde yapmanız renk tonunu ayarlamanız da size yardımcı olacaktır.

Dış Cephe Boyaları Evinizin ve iş yerinizin içi olduğu kadar dış görünümü de oldukça önemlidir. Dış cephe boyaları iç cephe boyalarına göre daha koyu tonda tercih edilir. Kullanacağınız dış cephe boyasının, binanın yüzeyine uygun bir nitelikte olması gerekir. Ayrıca dış cephe boyaları daha fazla profesyonellik gerektirir. Kullanacağınız boyanın kalitesi de çok önemlidir. Boyadıktan kısa bir süre sonra çatlama veya dökülme gibi problemlerle karşılaşmak istemiyorsanız boyanın kalitesine dikkat edin. Üstelik dış cephe boyalarının solmazlık garantisi olmasına dikkat edin. Çünkü kullanacağınız boya rüzgâr ve yağmur gibi etkenlerden dolayı kısa sürede solabilir ve siz de yeniden boyama yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu sebeplerden dolayı ister iç ister dış olsun alacağınız boyanın kalitesine her zaman dikkat etmelisiniz.